Erasmus+ - Ενημέρωση διεθνούς κινητικότητας ΕΜΠ! - 07/06 @ 11:30π.μ. (Αμφιθέατρο Πολυμέσων ΕΜΠ)

Γνώριζες πως η διεθνής δράση του προγράμματος Erasmus+ είναι αλληλένδετα δεμένη με την ευρωπαϊκή εκπαιδευτική διάστασή του;
Το ήξερες πως ακολουθεί έτσι την ίδια φιλοσοφία στις κινητικότητες φοιτητών και προσωπικού σε συνεργαζόμενα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα, σε χώρες εκτός Ευρώπης;
Το Γραφείο Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του ΕΜΠ σε συνεργασία με την ομάδα φοιτητών Erasmus του ΕΜΠ (ESN NTUA Athens) είναι εδώ για να σε ενημερώσει σχετικά:
με την εξερχόμενη κινητικότητα του προγράμματος, τις προϋποθέσεις και τη διαδικασία για να υποβάλεις αίτηση,
τον τρόπο που μπορει να συμβάλλει θετικά στις σπουδές και στο βιογραφικό σου, να γνωρίσεις νέα άτομα – φοιτητές που έχουν μετακινηθεί και μπορούν να σε βοηθήσουν με τη διαδικασία της αίτησης!
Επίσης, θα έχεις τη δυνατότητα να γνωρίσεις και να αλληλεπιδράσεις με τους εθελοντές του Δικτύου Φοιτητών Εράσμους του ΕΜΠ, καθώς και να ενημερωθείς για τις δράσεις που διοργανώνονται με σκοπό τη στήριξη των εισερχομένων φοιτητών Erasmus του ΕΜΠ!
Εάν σου αρέσει να ταξιδεύεις και θέλεις να συνδυάσεις τις σπουδές σου με αυτό, τότε μην το σκέφτεσαι δεύτερη φορά!
Σε περιμένουμε εκεί!

Facebook Event